Zabezpieczenie imprez

Jeśli jesteś organizatorem imprez masowych, zawodów sportowych, konferencji, targów, pikników firmowych, imprez integracyjnych itp. – zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą zabezpieczenia medycznego.

 

Zgodnie z Art. 6. 1 ustawy z dn. 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych zapewnienie zabezpieczenia medycznego jest obowiązkiem organizatora każdej imprezy masowej. Wniosek o opinię w sprawie zabezpieczenia powinien być przedstawiony odpowiednim władzom samorządowym na 30 dni, a najpóźniej na 14 dni przezd terminem imprezy należy również przestawić oparty na opinii właściwych terytorialnie jednostek ratowniczych plan zabezpieczenia medycznego.

 

W ramach oferty zapewniamy wachlarz usług pomagających spełnić organizatorom wymogi prawne:

  • Przygotujemy plan zabezpieczenia imprezy, zapewnimy stosowne siły i środki,  -personel ratowniczy o odpowiednich kwalifikacjach oraz wyposażenie spełniające kryteria podane w stosownych przepisach.
  • W przypadku nietypowych lokalizacji przed rozpoczęciem imprezy skontaktujemy się z odpowiednimi terytorialnie jednostkami ratowniczymi i powiadomimy je o imprezie, jej lokalizacji, optymalnych drogach dojazdowych itp.
  • Zapewnimy środki łączności pomiędzy koordynatorem medycznym, zespołem i organizatorem imprezy.
  • W razie konieczności transportu osób poszkodowanych z terenu imprezy do szpitala zadbamy o szybkie i precyzyjne powiadomienie odpowiednich służb (zespół zabezpieczający nie opuszcza terenu imprezy)
  • Przygotujemy raport o przebiegu zabezpieczenia oraz zalecenia na przyszłość.

W sprawie ofert prosimy o kontakt:
grzegorz.bogusz@edu-med.pl, tel.: 506 056 061.

Koszt zabezpieczenia każdej imprezy kalkulujemy dokładnie na życzenie klienta, w zależności od składu zespołu, wymaganego na danej imprezie wyposażenia, miejsca oraz czasu trwania zabezpieczenia.

Opcje dodatkowe

Niezależnie od zabezpieczenia medycznego dodatkowo Państwa imprezę może uatrakcyjnić pokaz ratownictwa lub stoisko szkoleniowe, na którym uczestnicy będą mogli nauczyć się jak skutecznie i bezpiecznie udzielić pierwszej pomocy. Punkt szkoleniowy, (który tworzą z reguły dwaj instruktorzy – ratownicy medyczni + dwa fantomy do nauki podstawowych zabiegów) działa podczas całej imprezy, prowadząc na bieżąco instruktaż dla zainteresowanych członków imprezy.

Obsada punktu nie wchodzi w skład załogi zabezpieczającej imprezę.